MUGGA ® - OFICJALNY SKLEP

Skuteczne i sprawdzone środki na kleszcze i komary
Rekomendowane przez WHO dla wyjeżdżających w regiony występowania malarii
oraz w profilaktyce przeciw kleszczom.

Strona główna1 » BAZA WIEDZY2 » KRAJE WYSTĘPOWANIA MALARII

Występowanie malarii na świecie

 

Malaria (zimnica) jest inwazyjną chorobą pasożytniczą, wywołaną przez pierwotniaka przenoszonego przez samice komara.Występuje w 110 krajach endemicznych i jest najczęstszą chorobą przywlekaną do Polski z innych ciepłych stref klimatycznych. Malaria jest także jedną z najgroźniejszych śmiertelnych chorób pasożytniczych na świecie przenoszonych przez komary, ale nie jedyną. Do innych bardzo groźnych chorób przenoszonych przez komary w krajach tropikalnych należy zaliczyć takie choroby jak Denga, Wirus Zika, Żółta Febra czy Leiszmanioza. Największe ryzyko zachorowania na malarię ponoszą osoby, udające się do Afryki, Azji, w rejony Ameryki Środkowej i Południowej, a także do krajów Oceanii.
Osoby wyjeżdżające do krajów tropikalnych, powinny przede wszystkim wiedzieć, że na Malarię i Dengę do dnia dzisiejszego nie wynaleziono skutecznej szczepionki,a udając się w rejony endemiczne, należy mieć wysoką świadomość zagrożenia i odpowiednio się przygotować. 

Więcej informacji należy szukać na naszych stronach.


 

Udostępnij na:

UWAGA !!Ze względu na ograniczenia produktów MUGGA w wielu rejonach Polski, a jednocześnie ogromną ilość zapytań i zamówień przez klientów indywidualnych postanowiliśmy otworzyć oficjalny sklep on-line. Wszystkie oryginalne produkty z serii MUGGA dostępne są pod poniższym linkiem
ZOBACZ W SKLEPIE